tel.
663 636 439
Siedziba firmy
P.P.H.U. Hildebrant
tel. 663 636 439 | biuro@hildebrant.pl
ul. Żeglarska 2 | 88-400 Żnin
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 5621382584
    Hildebrant menu

Pompy Ciepła


Czym są pomy ciepła i jak one działają?

Pompa ciepła to jedno z najnowocześniejszych systemów grzewczych. Po piecach drzewnych i węglowych, ogrzewaniu koksowym, rozwiązania to z powodzeniem zastępują dziś ogrzewanie gazowe i olejowe.

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące obieg termodynamiczny przenoszący ciepło za źródła o niskiej temperaturze do źródła o temperaturze wysokiej.

W tej chwili w naszej ofercie posiadamy rozwiązania w postaci kompaktowych urządzeń, które wraz z kolektorem gruntowym (płaskim lub spiralnym) stanowią kompletny system grzewczy, gotowy do przyłączenia do istniejącego lub modernizowanego systemu grzewczego niskotemperaturowego. Automatyka pompy ciepła z samoczynną korektą krzywej grzania oraz pełną kontrolą parametrów pracy systemu w celu możliwie maksymalnego, obniżenia kosztów eksploatacji i ogrzewania obiektu z równoległym zapewnieniem komfortu użytkowego. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą programowalnego regulatora różnicowego.

Dolne źródło

Czyli zasobnik energii cieplnej z którego będziemy pompować ciepło. Przy wyborze dolnego źródła należy brać pod uwagę źródło energii o możliwie najwyższym poziomie temperatury, gdyż pozwala to osiągnąć możliwie najwyższe współczynniki efektywności i przez to najniższe koszty ogrzewania. W strefie klimatycznej Polski najlepiej sprawują się urządzenia wykorzystujące jako dolne źródło wodę lub grunt, istnieją jednak systemy wykorzystujące jako dolne źródło powietrze.

Woda

Jeżeli woda gruntowa występuje na odpowiedniej głębokości i ma właściwą jakość, to tak można osiągnąć najwyższe roczne zdolności robocze (obowiązek uzyskania zezwolenia). Stała temperatura +8°C do +12°C predestynuje nośnik ciepła - wodę gruntową - do monowalentnego trybu pracy grzewczej. Woda gruntowa pobierana jest ze studni i doprowadzana do pompy ciepła, a stamtąd odprowadzana do oddalonej o ok. 15 m studni zrzutowej. Gdy nie można wykorzystać wody gruntowej jako nośnika, zawsze mamy do dyspozycji grunt.

Grunt

Także w czasie bardzo chłodnych dni zimowych grunt utrzymuje temperaturę na odpowiednim poziomie dla ekonomicznie optymalnej eksploatacji. W zależności od medium przenoszącego ciepło w kolektorze gruntowym rozróżnia się system solanka / woda oraz bezpośrednie parowanie / woda.

W przypadku bezpośredniego parowania czynnik roboczy pompy ciepła R 407C cyrkuluje jako medium przenoszące ciepło w kolektorze gruntowym. Nie potrzeba wtedy pośredniego wymiennika ciepła oraz pomp obiegowych solanki. W przypadku posiadania wystarczającej powierzchni najtańszym rozwiązaniem są kolektory płaskie w postaci bezszwowych rur miedzianych o najwyższej jakości (DIN 59753), stosowanych jako rury wymiennika. Powierzchnia ułożenia kolektora wynosi 1,2- do 2-krotności ogrzewanej powierzchni. Szczególnie zalecana w przypadku nowych budynków. (obowiązek zgłoszenia; w zależności od obszaru - także obowiązek uzyskania zezwolenia).

Nasza firma zajmie się komplekswo obsługą Państwa inwestycji. Rozpoczynając od doboru pompy ciepła odpowiadających Państwa wymaganią i potrzebą poprzez montaz, jak i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań i znanych wiądocych marek na rynku nowoczesnego ogrzewania. W naszej ofercie można znaleźć pompy gruntowe jak i powietrzne takich firm jak: Alphainnotec, Danfoss czy tez Silesia Term.

Nowoczesne rozwiązania polecamy Klientom z Bydgoszczy, Inowrocławia, Gniezna i Wągrowca oraz innych miejscowości leżących w województwie kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim.

P.P.H.U Hildebrant - ul. Żeglarska 2, 88-400 Żnin


Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych